SMOG-P dozimétere (TID) a műhold második tudományos küldetése. A fedélzetén elhelyezett parányi mérőműszer segítségével jól követhető, hogy a műhold által megtett pálya során hol milyen mértékű sugárzás érte az elektronikus eszközöket, megvizsgálható a Van Allen övek többlet sugárterhelése, vagy akár a misszió során esetlegesen bekövetkező napkitörések hatása.
A világűrben a Föld felszínéhez képest közel két nagyságrenddel erősebb intenzitású ionizáló sugárzás van jelen, amely alapvetően a Nap által kibocsátott proton részecskékből és a galaktikus kozmikus sugárzásból tevődik össze. A sugárzás legnagyobb részét proton- és α (He2+) sugárzás teszi ki, de tartalmaz elektron-, gamma-, röntgen- és neutronsugárzást is. Ezen sugárzások ellen az élővilágot a földi atmoszféra és a bolygó mágneses tere védi, az űreszközök azonban a felszíntől távol jelentős sugárterhelésnek vannak kitéve.
A sugárzás káros hatással van az elektronikus eszközök működésére, az ionizáció során az elektronok, protonok, az α, röntgen- és gamma-sugárzás elektron/lyuk párokat generálnak a szigetelő anyagokban, melynek hatása az idővel egyre növekszik (kumulatív). Ezt a hatást használják ki a teljes dózis mérésére az erre a célra kialakított RadFET (Radiation Field Effect Transistor) szenzorok.
A műhold dozimétere egy egyedi tervezésű RadFET szenzorokkal ellátott műszer, amely rendkívül kis fogyasztással és mérettel rendelkezik. Jelenleg ez a világ legkisebb elektronikus dozimétere, az eszköz 12 x 12 mm felületet foglal el, átlagfogyasztása mindössze 1 mW. A mérési adatokat a TID digitális feldolgozás után a fedélzeti számítógépnek továbbítja.