European Student Forum

A European Student Forum 2018 elnevezésű konferencián jártunk ma.
Alább Illyés András összefoglalója olvasható.

A Space Generation Advisory Council által szervezett European Student Forum 2018 elnevezésű konferencián vettem ma részt.
Az esemény Facebook– és weboldala is elérhető.

Inspiráló volt látni, hogy rajtunk kívül sokan mások fordítják figyelmüket az űrkutatás irányába.
Remek előadásokat hallhattam, és a kerekasztal beszélgetések is szuperek voltak!
A résztvevőket különböző munkacsoportokba osztották be. A 2-es számú munkacsoportba jelentkeztem és kerültem, ezzel a csapattal töltöttem időm nagy részét a konferencia során. Fő feladatunk ebben a munkacsoportban az oktatás és az űripar viszonyának megvitatása volt. A csapat több kisebb csoportra bomlott, amik tagjai különböző aspektusait vizsgálták a témának. Az én feladatom az egyetemi ökoszisztéma potenciális segítségnyújtási területeinek vizsgálata volt az űriparral kapcsolatos valamennyi oktatási területen.
A munkacsoportok a végén előadták egymásnak, hogy mire jutottak. Véleményeztük egymás munkáját, kérdeztünk egymástól.
Minden munkacsoport összeállított egy riportot a megszületett eredményekkel kapcsolatban. Ezt fejleszteni még van néhány hete a csoportok tagjainak. Ezután a SGAC eljuttatja ezeket a riportokat a megfelelő emberekhez, szervezetekhez.
Reméljük, hogy tud fejlődni az űroktatás hazánkban is!

Íme néhány kép a munkacsoportok előadásairól:

Az én munkacsoportom (az első képen pont háttal ülök sajnos):

Egy csapatkép a résztvevőkről:

Remélem, hogy a jövőben is részt vehetek hasonló rendezvényeken!

Illyés András

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.